علت کم شدن قدرت تفنگ بادی

علت کم شدن قدرت تفنگ بادی چیست؟ تفنگ های بادی بعد هر بار شلیک با بعد از مدتی قابل استفاده نبودن، نیاز به تعمیرات و رسیدگی دارند. گاهی تفنگ های بادی بر اثر شلیک کردن بدون قرار دادن گلوله، شلیک با گلوله معیوب، ضعیف شدن فنر و آسیب به اجزای داخلی باعث کم شدن قدرت تفنگ بادی می شود. تفنگ های بادی که مدتی بدون استفاده بودند را ابتدا سرویس کنید سپس برای تیراندازی اقدام کنید. هم چنین در اثر ضعیف شدن فنر تفنگ بادی، قدرت تفنگ شما کاهش خواهد یافت. برای شلیک با تفنگ بادی حتما درون لوله تفنگ را تمیز کنید. جالب است بدانید روغن کاری درون سیلندر نه تنها تاثیری در روان شدن و سرعت شلیک ندارد بلکه باعث دیزلینگ شدن آن نیز می شوید. اگر شما بعد از خرید تفنگ بادی با این مشکل روبرو شده اید در این مطلب به علل کم شدن قدرت تفنگ بادی می پردازیم، با ما همراه باشید :

علت کم شدن قدرت تفنگ بادی

علت کم شدن قدرت تفنگ بادی چیست؟

1. چرا تفنگ بادی من قدرت خود را از دست داده است؟ این سوال را می توان از این جنبه بررسی کرد که شاید مهر و موم بریچ شکسته یا آسیب دیده باشد. در مواردی ممکن است که مهر و موم بریچ به درستی نصب نشده باشد و اجازه دهد که هوا از مهر و موم عبور کند و گلوله را به انتهای لوله فشار ندهد.

2. شلیک با تفنگ بادی بدون قرار دادن گلوله در آن می تواند باعث کم شدن قدرت تفنگ بادی شما شود. وقتی بدون قرار دادن ساچمه در تفنگ بادی شلیک می کنید، پیستون با ضرب به انتهای بشکه می خورد و باعث هرز شدن و آسیب رساندن به فنر می شود و در نتیجه قدرت تفنگ بادی کاهش می یابد.

3. هیچ گاه تفنگ بادی خود را در حالت مسلح قرار ندهید. زیرا فنر بعد مدتی ضعیف می شود و باعث کاهش قدرت تفنگ بادی خواهد شد.

4. بعد از شارژ تفنگ بادی وقتی لوله تفنگ هنوز به حالت اولیه خود برنگشته، ماشه را فشار ندهید. فشردن ماشه در این حالت باعث آسیب به اجزای داخلی تفنگ بادی می شود. اختلال در سخت افزار تفنگ بادی از قدرت آن می کاهد.

5. از ساچمه ای که خراب شده است حتی برای تفریح و هدف قرار دادن اشیا نیز اشتفاده نکنید. شلیک با فشنگ معیوب به اجزا داخل لوله تفنگ آسیب می رساند.

6. عدم تمیزکاری داخل لوله تفنگ یک علت کم شدن قدرت تفنگ بادی است. زمانی که داخل لوله تفنگ تمیز نباشد برای شلیک بعدی، قدرت تفنگ بادی شما کم خواهد شد. بنابراین داخل لوله تفنگ بادی خود را با سمباده مناسب تمیز کنید.

7. برای شلیک با تفنگ بادی پیچ و مهر و موم تفنگ بادی خود را محکم کنید. شل بودن پیچ های تفنگ بادی از قدرت تفنگ بادی برای شلیک می کاهد.

علت کم شدن قدرت تفنگ بادی

برای افزایش قدرت تفنگ بادی چیکار کنیم؟

برای افزایش قدرت تفنگ بادی و تقویت اسلحه می توانید از فنری جدید درون اسلحه که انرژی بیشتری را در خود نگه می دارد استفاده کنید. برای این کار باید تفنگ خود را جدا کرده و فنر جدید را اضافه کنید. فنرهای جدید سفت تر هستند و باعث افزایش ثدرت تفنگ بادی خواهند شد.

علت خرابی تفنگ بادی

خرابی تفنگ بادی اغلب از توجه نکردن به نکات ریز به وجود می آید. شلیک نکردن با تفنگ خالی، قرار دادن ساچمه درون تفنگ، عدم روغن کاری لوله تفنگ بادی و توجه به ساچمه ای که درون تفنگ قرار می دهیم زمینه ساز خرابی تفنگ بادی هستند. منظور از توجه به ساچمه این است که به ظاهر و کل ساچمه با دقت نگته کنید. وجود پلیسه هایی درون فشنگ های تفنگ بادی ممکن است زمینه خراب شدن اسلحه را فراهم کند. فرقی نمی کند فشنگ شما گران باشد یا ارزان و یا اینکه از کدام برند است.

بنابراین برای شلیک ابتدا به گلوله دقت کنید و با خلال دندان هر پلیس بزرگ و کوچکی را خارج کنید. وقتی که با گلوله هایی که درون ان ها پلیسه وجود دارد شلیک کنید، پلیسه ها درون تفنگ می مانند و پس از مدتی به سیلندر و واشر پیستون آسیب می زنند. بعد از مدتی خواهید دید که رنگ واشر سیلندر از سیاه به رنگ سرب تغییر کرده است. بنابراین با رعایت این نکته کوچک از به وجود آمدن خسارات بزرگ جلوگیری کنید.

خدمات تعمیر تفنگ بادی در همه موارد

برای عیب یابی و رفع نقص تفنگ های بادی بهتر است از کارشناسان و کاربلدانی که سابقه این کار را دارند کمک بگیرید. لذا مجموعه شاه شکار با دربرداشتن متخصصان تفگ و تپانچه بادی ، برای تعمیرات تخصصی تفنگ بادی در خدمت شما است. در صورتیکه درباره تعمیرات تفنگ بادی سوالی دارید، با پشتیبانی ما ارتباط بگیرید.

نکاتی برای نگهداری از تفنگ بادی

1. روغن کاری فنر درون تفنگ را جدی بگیرید. هنگام فشردن و باز شدن فنر، فنر با سیلندر برخورد می کند و باعث ایجاد اصطحکاک و سایش می شود. لذا روغن کاری فنر را در برنامه نگهداری از تفنگ بادی در نظر داشته باشید.

2. از ساچمه ای متناسب با تفنگ بادی خود استفاده کنید. زیرا درصورت استفاده از ساچمه سبک، فنر با شدت بالایی به ته سیلندر برخورد کرده و باعث آسیب دیدن تفنگ در استفاده مکرر می شود. هم چنین نباید فشنگ هایی با وزن بالا نسبت به انرژی اسلحه استفاده کرد زیرا باعث ایجاد فشار زیاد در تفنگ می شود. بنابراین  با مطالعه مقاله ساچمه تفنگ بادی بهترین ساچمه را برای تفنگ بادی خود بیابید.

3. هیچ گاه اسلحه بادی را به حالت آماده در کناری قرار ندهید. این کار علاوه بر خطر جانی باعث ضعیف شدن فنر نیز خواهد شد.

4. لوله اسلحه های فنری را به آرامی در جای خود قرار دهید. با فشار زیاد هنگام جا انداختن لوله اسلحه فنری، به مرور زمان ممکن است لوله  به سمت بالا خم شود.

5. توصیه می کنیم داخل سیلندر اسلحه های فنری روغن نریزید. این کار نه تنها باعث نرم شدن حرکت پیستون نمیشه بلکه موجب افزایش اصطحکاک و حرکت کند پیستون خواهد شد. در نتیجه تفنگ بادی ضعیف می شود.

6. پیچ های تفنگ بادی را همیشه سفت کنید. در تفنگ های بادی فنری به علت لگد انداختن و ارتعاشات اسلحه، به مرور زمان پیچ های متصل به قنداق و اسلحه شل می شود. درنتیجه باعث کاهش دقت در اسلحه های بادی خواهد شد. حتی ممکن است در اثر ضربات حین شلیک، قنداق از محل پیچ شده ترک های ریزی بردارد و یا بشکند. بنابراین همیشه از سفت بودن پیچ های تفنگ بادی خود مطمئن باشید.

6. تفنگ های بادی مانند هر وسیله دیگری نیاز به مراقبت دارند. اگر می خواهید دقت و قدرت تفنگ های بادی شما کاهش پیدا نکند، به نکاتی که در بالا گفتیم توجه کنید. هر اتفاق موچک، هزینه بزرگی را می تواند رقم بزند. پس به سادگی از کنار این نکات رد نشوید.

یک دیدگاه در “علت کم شدن قدرت تفنگ بادی”

  1. سلام من یه تفنگ ۵.۵ طرح کلاش دارم قنداق تاشو واشر که باد رو از سیلندر هدایت میکنه گیر نمیارم فنرشم ضعیف شده راهنمایی کنید ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.