آیا نوشیدن آب چشمه مفید است؟

آیا نوشیدن آب چشمه مفید است؟ نوشیدن آب چشمه باعث تقویت سلامتی می شود. اما همانطور که در مورد انواع آب آشامیدنی اتفاق می افتد ، منبع آب کلید اصلی آن است. آب چشمه واقعی از یک چشمه طبیعی ، کوهستانی یا آرتزی گرفته می شود. هنگام برداشت صحیح ، آب چشمه پاک و خالص است. از آنجا که آب یکی از مهمترین اجزای بدن است ، حتی کمبود کمبود آب بدن می تواند مانع عملکرد ورزشی و توانایی بهبودی شما از هر نوع ورزش شود. دلیل این امر ساده است: آب حدود 75 درصد بافت عضلانی و حدود 10 درصد بافت چربی را تشکیل می دهد. اما مهمتر از همه ، آب دمای بدن را تنظیم می کند ، به هضم غذا کمک می کند ، از اندام های حیاتی ، مفاصل بالشتک محافظت می کند ، ارتباط سلولی را تسهیل می کند ، مواد مغذی را به سلول ها منتقل می کند و مواد زائد از جمله اسید لاکتیک (علت اصلی درد عضلات مربوط به ورزش) را از بین می برد.

آیا نوشیدن آب چشمه مفید است؟
آیا نوشیدن آب چشمه مفید است؟

فواید سلامتی نوشیدن آب چشمه

یکی از مهمترین مزایای آب چشمه طبیعی این است که از آبی که از یک منبع آب زیرزمینی تمیز به سطح آب جاری می شود ، حاصل می شود.

بنابراین در نظر گرفته می شود که آب فاقد اکثر آلاینده هایی است که به طور معمول در آب آشامیدنی یافت می شود.

همچنین حاوی سطحی از مواد معدنی است که برای بیشتر موجودات زنده برای سلامتی مفید است. آب غنی از مواد معدنی معمولاً PH خنثی یا کمی قلیایی خواهد داشت.

نوشیدن آب به خنثی سازی اسیدیته در بدن کمک می کند و می تواند میزان آسیب رادیکال های آزاد را کاهش دهد. همچنین به استحکام و تراکم استخوان ها و دندان ها کمک خواهد کرد.

بسیاری از افرادی که آب چشمه می نوشند این کار را انجام می دهند زیرا آب دارای طعم تمیز و گوارایی است که در آب های دیگر مساوی نیست. مردم به طور کلی اگر طعم خوبی داشته باشند ، آب بیشتری می نوشند.

نوشیدن روزانه آب کافی یکی از اساسی ترین پایه های سلامتی مطلوب است.

4 مزیت برتر نوشیدن آب چشمه

آب چشمه ، که گاهی اوقات به عنوان آب “زنده” نیز شناخته می شود ، شیرین ، آلی و فرآوری نشده است. این آب به عنوان آب چشمه تازه ، تحویل آب بطری در آتلانتا یا حتی فقط آب ناشی از بارندگی شناخته شده است. در اصل ، این آب در خالص ترین شکل خود است. این ماده از تمام آلودگی هایی که با آب لوله کشی همراه هستند مانند مس یا سرب ، باکتری ها یا سموم دیگر که از لوله هایی که از آن عبور می کند گرفته می شود ، عاری است. در اینجا 4 مزیت برتر نوشیدن آب چشمه آورده شده است.

1. چرخه زندگی Spring Water’s که به آن مواد مغذی حیاتی می بخشد

برای درک مزایای واقعی آب چشمه ، درک “ترکیب ژنتیکی” آن مهم است. به احتمال زیاد چرخه حیات طبیعی آب را در کلاس علوم در جوانی یاد گرفته اید. داشتن این اطلاعات از چگونگی بسته بندی مواد مغذی آب چشمه به شما اطلاع می دهد.

با عبور آب از خاک ، از میکروب ها و میکروارگانیسم هایی که در داخل خاک وجود دارند نیز عبور می کند. به دلیل ترکیب شیمیایی جدید ، آب طبیعی از طریق یک چشمه به سمت خورشید گرایش پیدا می کند ، مسیر کمترین مقاومت. اکنون بدن شما با ترکیبات اضافی از ارگانیسم های طبیعی خود بهره مند می شود.

2. آب چشمه سلولهای بدن شما را اکسیژن رسانی می کند

بدن شما باید 80٪ آب داشته باشد ، فقط مغز شما باید 90٪ آب باشد. بدون آن ، بدن شما تمرکز و از بین بردن بیماری ها دشوارتر است. به علاوه ، خون شما اکسیژن استنشاق شده را جذب می کند و سپس با غذا (قندها) واکنش نشان می دهد و انرژی و گرما تولید می کند ، که به عنوان متابولیسم شناخته می شود. هرچه آب کمتری داشته باشید ، متابولیسم بدن شما کندتر می شود.

وقتی آب چشمه را به رژیم غذایی خود اضافه می کنید ، اکسیژن مورد نیاز بدن را به بدن وارد می کند. برخی از توزیع کنندگان آب سولفات دوتریم (“هیدروژن به علاوه”) را به آب خود اضافه می کنند. این میزان اکسیژن خوب بدن را آزاد می کند و به اکسیژن رسانی بهتر بدن کمک می کند. آب چشمه فقط از بدن شما عبور نمی کند. این به سلولهای شما کمک می کند تا خودشان خوب شوند. اما طبیعتا همه ما به آب چشمه دسترسی نداریم در این واقع خرید آب غنی شده از اکسیژن توصیه می شود.

3. چگونه آب چشمه میزان pH بدن شما را متعادل می کند

به عنوان قدرت هیدروژن ، pH در مقیاس بین 1 تا 14 کاهش می یابد ، در حالی که 7 ایده آل یا خنثی است. اکثر متخصصان بهداشت موافقند که تعادل pH شما برای داشتن یک زندگی سالم ضروری است. به طور معمول ، مردم بیش از حد اسیدی هستند ، به این معنی که آنها در جایی بین 1 تا 6 مقیاس قرار می گیرند.

نوشیدنی هایی مانند آب گازدار ، نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا در انتهای اسیدی ترازو پیدا خواهید کرد ، در حالی که آب شیر ، چشمه ، دریا و رودخانه کاملاً خنثی است. 7 با نوشیدن آب چشمه بیشتر ، تعادل بیش از حد سیستم اسیدی و بدن شما را دوباره به نشاط می رساند ، که به تعادل همه سیستم های بدن شما کمک می کند.

4. آب چشمه می تواند اعتیاد را درمان کند

یک مطالعه نشان داد که افراد مبتلا به اعتیاد طولانی مدت به هروئین ، کوکائین یا الکل تمایلی به نوشیدن آب ندارند. هنگامی که دکتر به آنها وادار شد از آب چشمه با کیفیت بالا بنوشند ، اعتیاد آنها کاهش یافت. همین درمان را می توان در مورد افراد معتاد به نمک ، کافئین و نیکوتین نیز گفت. کمی آب می تواند راه طولانی را طی کند!

اگر آماده بهره مندی از آب چشمه هستید ، برای شروع آزمایش دو هفته ای رایگان خود با لیپسی تماس بگیرید. آب ما درست در سرچشمه بطری می شود و در شیشه های دارویی ساخته شده در مورانو ، ایتالیا – پایتخت شیشه ای جهان – ذخیره می شود. اگر از آزمایش خود راضی نیستید ، هیچ تعهدی برای ادامه کار ندارید. دوره آزمایشی رایگان خود را امروز شروع کنید!

مزایای نوشیدن آب چشمه

همه ما می دانیم که نوشیدن آب چشمه فوایدی دارد. و از آنجا که آب برای بدن سالم و عملکردی اساسی است ، لازم است بدانید که شما از خالص ترین آب موجود می نوشید. آب چشمه یا آب کوهی خالص ترین شکل آبی است که امروزه در کره زمین موجود است. آن را با انواع دیگر آب بطری – مقطر ، طعم دار و شیرآلات – مقایسه کنید و بیشترین فواید را دارد. آب چشمه کوه فونتیس از چشمه هایی که در اعماق کوه های آبی ریج جریان دارند ، حاصل می شود. وقتی آب چشمه Fontis می نوشید ، می توانید بدانید که آب شما فاقد مواد افزودنی شیمیایی است. در اینجا فقط چند دلیل وجود دارد که باعث شده بسیاری از مردم به آب چشمه Fontis روی بیاورند.

سفره های زیرزمینی

آب چشمه از سفره های زیر آب در اعماق سطح زمین می آید. این مخازن طبیعی از آلودگی های محیطی و مواد شیمیایی در امان هستند. برای هزاران سال ، این سفره های زیرزمینی در حال جمع آوری و ذخیره آب بوده و آن را با مواد معدنی خالص و اعماق زمین تزریق می کنند. مواد معدنی کمیاب مانند بی کربنات و منیزیم برای بدن انسان ضروری است. متأسفانه ، اکثر مردم حتی وقتی سعی می کنند غذای سالم داشته باشند ، دوز روزانه مواد معدنی ضروری را دریافت نمی کنند. با این حال ، با افزودن آب چشمه طبیعی به رژیم روزمره ، مواد معدنی مورد نیاز برای رشد سالم استخوان و عضله را بدست خواهید آورد.

چه چیزی باعث تعادل pH آب چشمه می شود؟

وجود مواد معدنی کمیاب ، مانند بی کربنات و سدیم ، باعث تعادل pH این آب می شود. علاوه بر این ، سطح pH در بدن به شما کمک می کند تا با عفونت ها و رادیکال های آزاد مقابله کنید. چندین مطالعه پزشکی جدید نشان می دهد که کاهش میزان اسیدیته در بدن می تواند به کاهش خطر سرطان کمک کند. به طور کلی ، افرادی که سطح اسیدیته بالایی دارند تمایل دارند بیشتر با درد مفاصل ، عفونت های مکرر و مشکلات گوارشی مواجه شوند. سیستم ایمنی طبیعی بدن خود را با آب معدنی که PH خنثی یا کمی قلیایی است تقویت کنید.

بزرگترین مزیت این است که هیچ ماده شیمیایی اضافه نشده است. بیشتر و بیشتر مردم در حال خواندن برچسب های غذایی روی غذاهایی هستند که انتخاب می کنند و این یک عادت خوب است. از تعداد مواد شیمیایی و مواد افزودنی قندی که در برخی از آبهایی که ادعا می کنند خالص هستند ، شگفت زده خواهید شد. برخی از آب های شیر از سطح هشدار دهنده ای از فلوراید ، آلومینیوم ، سرب و حتی کلر تشکیل شده است. برخی دیگر قندهای مصنوعی و طعم دهنده شیمیایی اضافه می کنند. با بررسی برچسب ها به هیچ وجه از این موارد خودداری کنید.

چرا آب چشمه می تواند برای شما بد باشد؟

تمام آب چشمه قطعاً برابر نیست. به عنوان مثال ، آب یخچال طبیعی نباید در قسمت پایین آن مصرف شود زیرا غالباً حاوی ذرات کوچک سنگ (تالک) ، ژیاردیا و سایر انگلها است. همچنین مصرف آب چشمه از کوههای اطراف شهرهای آلوده یا صنایع غیر خردمندانه است زیرا توسط آب باران آلوده می شود.

آب خام چاه قطعاً توصیه نمی شود اگر در هر جایی در نزدیکی یک منطقه پرجمعیت یا کشاورزی زندگی می کنید. متأسفانه ، انسان ها موفق شده اند آب های زیرزمینی ، رودخانه ها و دریاچه ها را با سموم دفع آفات ، مواد زائد صنعتی و انواع مواد بد دیگر آلوده كنند.

همچنین موارد دیگری مانند باکتری های ایجاد کننده اسهال وجود دارد که دیگر از بدن ما نیز استفاده نمی شود ، مقادیر زیادی از مواد معدنی خاص که آب ناسالم یا آلوده هستند.

آیا آب خام از آب تصفیه شده سالم سالم تر است؟

هیچ اثبات علمی وجود ندارد اما نیست. مطالعات متاآنالیز در مورد آب لوله کشی کلر نشان داده است که ممکن است در مقدار کمی افزایش یابد. انواع خاصی از سرطان ها (سرطان روده بزرگ و پستان). این خطر در درجه اول به دو محصول کلر است که می تواند با یک فیلتر آب مقرون به صرفه مانند TAPP بسیار کاهش یابد. از طرف دیگر ، حذف درمان کلر باعث می شود سالانه میلیون ها نفر بیمار شوند یا به دلیل بیماری های ناشی از آب بمیرند.

علاوه بر این ، این آب چشمه خام لزوماً غنی از مواد معدنی از آب لوله کشی نیست.

آب لوله کشی تصفیه شده در مناطق آب سخت مانند دنور دارای محتوای معدنی مشابه چشمه های کوهستانی یا آب چشمه بطری شده برای آن ماده است.

برای اطمینان از نوشیدن آب خام چه کاری می توانید انجام دهید؟

پر کردن بطری های خود در کوه می تواند برای محیط زیست ، سلامتی و کیف پول شما مفید باشد. اما برای مصرف آب خام چشمه با خیال راحت ابتدا آن را آزمایش کنید. یک کیت آب تست را به عنوان مثال سفارش دهید. Tapp Water با قیمت 50 دلار ، آن را به آزمایشگاه آزمایش آب بفرستید و می فهمید که حاوی چه چیزی است و نوشیدن آن بی خطر است.

متناوباً ، آب را از طریق یک فیلتر آب مبتنی بر نیروی جاذبه اجرا کنید اما ممکن است هدف از آب خام را شکست دهد زیرا مواد معدنی را نیز از بین می برد.

خلاصه فواید بهداشتی و سلامتی نوشیدن آب چشمه

بنابراین ، نوشیدن آب چشمه سالم است – اگر می دانید که این آب در واقع از یک چشمه طبیعی است و با مواد شیمیایی تصفیه نشده است. من معتقدم آب چشمه آرتزیان واقعی در نوع خود بهترین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.